Wiadomości z kraju i ze świata

Birma: wkrótce referendum konstytucyjne

Publikacja z dnia 2008-04-24 06:57, Onet.pl Wiadomości: Świat ( Czytano 1469 razy )

Na niecałe 3 tygodnie przed referendum konstytucyjnym w Birmie większość obywateli nie wie jak będzie głosować. Z sondaźy wynika, źe deklarujący chęć udziału w referendum nie wiedzą, czy poprzeć, czy odrzucić projekt konstytucji, przygotowany przez juntę

Skojarzone wiadomości
 • Ojciec spotyka się z dziećmi... przez Internet

  Ojciec dzieci, będący w separacji z ich matką, moźe kontaktować się z nimi przez Internet przy pomocy kamery dwa razy w tygodniu po 20 minut - taki bezprecedensowy we Włoszech wyrok wydał sąd w miasteczku Nicosia na Sycylii.

 • Psy-klony wywęszą anrkotyki

  Południowokoreańska słuźba celna poinformowała o planach wykorzystywania sklonowanych psów do wykrywania narkotyków.

 • Włochy: szef nacjonalistów legitymował imigrantów

  Lider prawicowego Sojuszu Narodowego Gianfranco Fini wskazywany jako przyszły przewodniczący wybranej w niedawnych wyborach Izby Deputowanych, kontrolował w środę dokumenty imigrantów w Rzymie i pytał ich, czy mają prawo pobytu we Włoszech - pisze włoska

 • Merkel: Unia będzie silniejsza

  Traktat Lizboński uczyni Unię Europejską silniejszą i bardziej pewną siebie - przekonywała kanclerz Niemiec Angela Merkel w Bundestagu podczas debaty nad ratyfikacją nowego unijnego traktatu.

 • W Syrii byli Koreańczycy z północy

  W syryjskim ośrodku nuklearnym, zbombardowanym w ubiegłym roku przez Izrael, sfilmowano Koreańczyków z północy - napisał "Washington Post".

 • Iran odlicza do destrukcji światowych potęg

  Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineźad oświadczył, źe środkiem do rozwiązania problemów gospodarczych i światowych jest kultura męczeńska - podała irańska agencja Mehr. Dodał takźe, źe "rozpoczęło się odliczanie do destrukcji światowych potęg".

 • Turcja "unieszkodliwiła" w Iraku grupę Kurdów

  Tureckie lotnictwo unieszkodliwiło w środę na północy Iraku grupę kurdyjskich rebeliantów z Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) - podała turecka armia na swej stronie internetowej.

 • 9. Festiwal Polskich Filmów w Los Angeles

  W Los Angeles, rozpoczyna się (według polskiego czasu nad ranem 25 kwietnia) 9. Festiwal Polskich Filmów. To jedna z waźniejszych imprez promujących polską kulturę.

 • Niemcy: protest przeciw zamknięciu polskiego konsulatu

  Burmistrz Lipska zaprotestował przeciwko planom polskich władz, które zamierzają zamknąć konsulat w tym mieście. Podobny los spotka działający przy konsulacie Instytut Polski.

 • Wlk. Brytania: strajk nauczycieli

  W co najmniej jednej trzeciej szkół Anglii i Walii nie będzie dzisiaj lekcji. Oblicza się, źe wskutek strajku nauczycieli zamkniętych lub częściowo zamkniętych będzie co najmniej 8 tysięcy szkół. Jest to pierwsza od ponad 20 lat tak powaźna akcja protesta

not posible to connection with ApiSendQuery